Tehnician analist calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Premium AEROTEC active.

Vezi toate job-urile Tehnician analist calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Premium AEROTEC
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 05.12.2023

    As an Airbus subsidiary, Premium AEROTEC is one of the world's leading suppliers of commercial and military aircraft structures and a key partner in the major European and international aerospace programmes. Its core competencies include the development and production of large and complex shaped aircraft components from aluminium, titanium and CFRP. Premium AEROTEC’s headquarters is based in Augsburg, Germany.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate (Managementul calității);
    - Experienţă minim 5 ani în zona de producţie;
    - Experienţă ca personal autorizat de certificare într-o companie aeronautică cu producţie de piese similare cu cele din zona de producţie Premium AEROTEC;
    - Bună cunoaștere a aparatelor de zbor Airbus familiile A 320, A 380, A 350 - constituie avantaj;
    - Experiență ca certifying staff / controlor tehnic de calitate.
    - Bune cunoștințe ale sistemelor de managementul calității, cunoștințe de tehnică a masurării;
    - Cunoștințe de utilizare PC și interpretare desene tehnice 2/3 D bune cunoștințe pachet MS office, SAP avantaj;
    - Engleză mediu spre avansat, germană reprezintă un avantaj;

    Responsabilitati

    - Efectuează verificarea finală a unitații constructive/ subansamblului, înainte de livrarea către client.
    - Întocmește și autorizează certificatul de navigabilitate EF;
    - Întocmeste rapoarte de constatare în urma verificărilor efectuate, urmărește inchiderea acțiunilor scrise in rapoartele de constatate;
    - Ia decizii cu privire la conformitatea produselor;
    - Introduce rezultatele verificarii efectuate în sistemele relevante puse la dispoziție de PAS/PAG (ex: SAP) si sistemele puse la dispoziție de client (ex: eCAIR, Quality Gate);
    - Marchează corespunzător piesele neconforme sau suspect neconforme;
    - Verifică / înregistrează documentația în sistemele de lucru interne și / sau ale clientului;

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Abonament la sala sport
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Catering / decontarea mesei de pranz
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Zile libere suplimentare
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Vezi job-uri similare (10)