Contributii salariale si cum difera salariile in functie de jobul tau
Test System Design Engineer
Acest job nu mai este activ!Vezi toate job-urile Vitesco Technologies active.Vezi toate job-urile Test System Design Engineer active pe Hipo.roVezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro |
Angajator: | Vitesco Technologies |
Domeniu: |
|
Tip job: | full-time |
Nivel job: | 1 - 5 ani experienta |
Orase: |
|
Actualizat la: | 11.05.2023 |
Job remote: | On-site |
Vitesco Technologies dezvoltă tehnologii inovatoare, eficiente, pentru toate tipurile de vehicule, cu focus pe cele hibride și electrice. Portofoliul nostru include soluții de electrificare de 48 de volți, acționări electrice și echipamente electronice pentru vehicule hibride și electrice. De asemenea, gama de produse conține unități electronice de control, senzori și actuatori, precum și soluții pentru post-tratament de evacuare.
Soluțiile noastre mențin fluxul durabil și eficient de resurse umane, bunuri și servicii. Ne desfășurăm activitatea având la bază un angajament clar: reducerea emisiilor de CO2. Prin soluțiile noastre modelăm viitorul mobilității curate și totodată ne îndeplinim responsabilitatea socială față de societate, demonstrăm că suntem un partener de încredere pentru clienți și o alegere înțeleaptă pentru investitori.
Produsele și serviciile se schimbă și noi modele de afaceri apar la fiecare 24 de ore, peste tot în lume. Noi suntem atenți la aceste evoluții pentru a determina și conduce simultan schimbarea și a inova ziua de mâine. Împărtășim pasiunea noastră pentru tehnologie și mobilitate cu colegii noștri din întreaga lume. Ne încurajăm angajații să își creeze noi perspective, să cunoască alte domenii funcționale și alte culturi. Vitesco Technologies îi susține pe parcursul călătoriei cu programe de dezvoltare. Așa profităm de oportunitățile care ne apar în cale – folosindu-ne de cunoștințele noastre pentru a dezvolta mobilitatea durabilă a viitorului.
Bachelor’s Degree in Electrical Engineering or related field;
Professional Experience in Automotive Electronics and EMC would be welcomed;
Basic knowledge on EMC (circuitry and PCB design, EMC measurement technique);
Good knowledge of HW Electronics;
Good knowledge of electronic test equipment;
Basic programming skills;
Experience with test data analytics and reporting;
Good English language speaking and writing skills;
Requirement Analysis for EMC, Electrical Test (ET) and Reliability (REL) Monitoring Setups based on generic, product and system level specifications;
Definition of Test and Monitoring Systems for EMC, ET and REL;
Sourcing, Managing & Tracking external suppliers;
Commissioning and final release of Test and Monitoring Systems for EMC, ET and REL setups;
Test System Development for electrification projects (Inverter, Battery Management Systems, HV-Box, On-board Charger, and HV-LV DCDC);
Test Run Analysis and deduction of improvements and optimization of Test Setups / Systems;
Documentation of Test and Monitoring Systems / Derive Lessons Learned;
Raporteaza eroarea la