Proiectant mobilier

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LearnShift active.

Vezi toate job-urile Proiectant mobilier active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: LearnShift
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.02.2023

    Created for people, LearnShift is an HR consultancy company that aims to coach and advise all the candidates involved in the process. We are constantly searching for the best place for you to work and to develop. We love what we are doing and we believe in the magic of the human connection.

    Cerinte

    • Experienta de minim 2 ani in proiectare de mobilier si intocmirea proiectelor complete pentru productie (desene tehnice detaliate ale pieselor de mobilier, liste de piese, incadrari pentru debitare materiale, necesar de aprovizionare material si accesorii;
    • Cunostinte avansate de desen tehnic si proiectare Autocad 2D (sau alte programe specializate);
    • Cunostinte avansate de operare PC, Microsoft Office si a altor aplicatii software tehnice specifice (programe de incadrari de material);
    • Foarte bune abilitati de orientare in spatiu si foarte buna atentie la detalii;
    • Abilitati de planificare a activitatii, persoana proactiva, organizata;
    • Seriozitate, flexibilitate, orientare spre rezultat;
    • Carnet de conducere categ.B.

    Reprezinta un plus:
    • Studii superioare tehnice;
    • Cunostinte de realizarea a unui proiect in format 3D si randarea proiectului;
    • Limba engleza, nivel mediu.

    Responsabilitati

    • Ințelegerea proiectului de amenajare a spatiului primit din partea clientului (RLV – plan cotat al spatiului, randari 3D efectuate de arhitect /designer, desene tehnice, planuri de instalatii etc);
    • Realizarea masuratorilor (deplasare pe teren la locatia clientului);
    • Executia propriu-zisa a proiectului de mobilier conform cerintelor clientului folosind AutoCAD 2D (sau alte programe specializate);
    • Elaborarea dosarului de executie al pieselor componente ale produselor ce intra in productie: desene de ansamblu, detalii tehnice de asamblare, detalii tehnice de executie;
    • Intocmirea fisei tehnice si a listei de repere si transmiterea necesarului de materiale catre departamentul de aprovizionare;
    • Lansarea de comenzi catre furnizori si urmarirea derularii acestora;
    • Urmarirea productiei si premontajul mobilierului in atelier;
    • Suport si urmarirea derularii procesului de livrare / montaj la client;
    • Alte activitati conexe (corespondenta cu clientii si furnizorii, intocmirea documentatiilor specifice, oferte, etc.).

    Alte informatii

    Ce oferim:
    • Asiguram un mediu placut de lucru, incurajam cele mai bune rezultate;
    • Salariu aferent experientei si a cunostintelor plus comision in functie de proiectele finalizate;
    • Masina de serviciu in functie de necesitați plus decont transport.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)