HR Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AROBS Group active.

Vezi toate job-urile HR Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: AROBS Group
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 06.02.2023

    AROBS Transilvania Software is an IT company with Romanian capital, founded in 1998 in Cluj-Napoca. AROBS provides IT solutions and ready-to-use systems with over 24 years of experience developing software solutions for some of the most challenging and powerful industries: Automotive, Aerospace, Maritime, Travel Technology, Enterprise Solutions, Life Sciences, Biomedical, IoT, and FinTech.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate /Curs Inspector Resurse Umane/Limba engleza nivel mediu-avansat
    Experienta de minim 3 ani intr-un post similar
    Cunoștințe de operare MS Office (Word, Excel) .
    Cunostinte de legislatia muncii
    Persoana seriosa, empatica si cu simtul raspunderii;
    Persoana rezistenta la stres si organizata;
    Persoana autonoma, cu spirit de initiativa;
    Excelente abilitati de comunicare atat scris cat si verbal.

    Responsabilitati

    Intocmirea documentelor de personal;
    Gestionarea dosarelor de personal;
    Întocmirea și eliberarea de documente de personal (acte adiționale, adeverințe, etc);
    Evidența zilelor de concediu efectuate/neefectuate de salariați, a învoirilor, concediilor medicale, etc.;
    Întocmirea documentelor de încetare a contractelor individuale de muncă;
    Informarea salariaților cu privire la orice modificare din contractul individual de muncă;
    Urmărirea circuitului documentelor specifice activității de resurse umane.
    Verificarea pontajelor
    Intocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate, convenții,
    Intocmire rapoarte si diverse situatii solicitate de catre management

    Alte informatii

    What we offer:

    Competitive compensation;
    Healthcare services at Alianz Tiriac;
    Sport benefits;
    Flexible working hours;
    Opportunity to work on challenging projects (automotive/travel/life science/iOT) using the latest technologies;
    Internal Trainings and Discipline-specific Events;
    Referral bonuses;
    Company supported exams and certifications for professional growth;
    A well-defined career path (and subscriptions for Pluralsight and Bookster)
    A professional, friendly, highly team oriented environment;
    Team building activities;
    Community involvement activities;

    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national