Inginer Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 07.03.2023

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare tehnice de specialitate;
    • Experiență in mediu industrial minim 5 ani;
    • Experiență in recepționarea de utilaje si echipamente noi
    • Cunoștințe în programare PLC;
    • Cunoscător pachet MS Office, AutoCAD avantaj
    • Cunoștințe tehnice de specialitate (aparataj, principii tehnice de baza)
    • Cunoscător de limba franceza si eventual limba engleza
    • Persoana dinamica, analitică, organizata, orientata spre rezultate, cu bune abilități de comunicare si relaționare.

    Responsabilitati

    • Realizează diagnoza si repararea sistemelor si echipamentelor
    • Responsabil de instalarea, repararea si înlocuirea senzorilor si traductoarelor
    • Realizează întreținerea si calibrarea sistemelor si echipamentelor electronice
    • Asigura repararea si calibrarea elementelor de automatizare
    • Propune soluții tehnice și realizează documentația specifică proiectelor.
    • Realizează si întreține programe PLC și participa la punerea în funcțiune a utilajelor.
    • Responsabil de întreținere utilaje în perimetrul tău de responsabilitate.
    • Asigura suportul tehnic colegilor din departamentul Mentenanță
    • Întocmește desene si schițele elementelor sau subansamblelor repartizate
    • Întocmește sau participa la întocmirea si transmiterea normelor de consum pentru lucrări/subansamble de automatizare;
    • Asigura suportul tehnic si asistenta soft si hard pentru rețeaua interna de PLC-uri si calculatoare de proces.
    • Asigura întreținerea preventiva si curativa a aparaturii de automatizare din fabrica.
    • Întocmește proceduri specifice de exploatare a utilajelor si echipamentelor din dotare, in scopul facilitării operării de către personalul din producție.
    • Participa la puneri in funcțiune a unor echipamente noi si asimilează cunoștințele necesare pentru crearea de soft specific, in vederea optimizării funcționarii sau adaptarea acestuia la noi cerințe.
    • Întocmește planul de întreținere preventiva pentru aparatele de automatizare din fabrica.

    Alte informatii

    Se ofera
    • Tichete de masa si o masa calda la cantina;
    • Se asigura transport sau se face decontare combustibil;
    • Contract pe perioada nedeterminata;
    • Salariu corelat cu experiența și abilitățile dovedite.

    Aplica fara CV
    Mioveni,

    Hybrid

    Mioveni,

    Vezi job-uri similare (7)