Financial Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Financial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.01.2023

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Profilul candidatului ideal:

    Absolvent / masterand studii economice superioare;
    Abilitati avansate de utilizare Excel;
    Cunostinte de contabilitate si analiza financiara;
    Minim 3 ani experienta din domeniul financiar- contabil;
    Caracter analitic si un bun spirit de observatie;
    Bune abilitati de planificare, organizare, coordonare; dinamism, eficienta;
    Experienta de lucru in Charisma sau un alt ERP constituie un plus.

    Responsabilitati

    Responsabilitati cheie:

    Monitorizare si analiza a rezultatelor financiare prin comparatie cu perioada precedenta, cat si cu bugetul anual;
    Urmareste intocmirea si executarea bugetelor pe departamente si bugetului general/forecast;
    Intocmirea rapoartelor de profitabilitate pe companie, linii de business, regiuni, clienti, producatori etc.;
    Construieste structura bugetului (indicatorii bugetari) Intocmeste instructiunile de completare si corelatiile intre indicatori;
    Stabileste corelatiile dintre bugetele/forecast-urile diferitelor departamente;
    Construieste bugetul general prin consolidarea bugetelor departamentale;
    Asista metodologic responsabilii fiecarui departament pentru intocmirea si executarea bugetelor proprii;
    Construieste sistemul de indicatori de performanta;
    Urmareste acuratetea datelor introduse in sistemul informatic precum si respectarea termenelor de introducere;
    Consolideaza informatiile privite din interiorul si exteriorul organizatiei referitoare la performanta;
    Construieste si adapteaza sistemul de raportare financiara;
    Stabileste structura rapoartelor financiare solicitate de conducerea firmei;
    Stabileste centrele de profit si costuri, categoriile de cheltuieli, procedurile de alocare a veniturilor si costurilor;
    Adapteaza sistemul de raportare in functie de necesitatile semnalate de catre conducerea firmei; Asigura ca informatia obtinuta este corecta, completa, oportuna;
    Raportari si analize ad-hoc.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Salariu de baza aliniat pietei, corelat cu nivelul de experienta si abilitati;
    Echipa dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obectivelor profesionale si oportunitati de dezvoltare profesionala;
    Rasplatim performanta prin plata unui bonus trimestrial in functie de realizarea indicatorilor de performanta;
    Tichete de masa si prime cu ocazia sarbatorilor; Asigurare de sanatate privata;
    Card discount in Farmaciile DONA;
    Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster si in reteaua 7Card.

    Descrierea companiei

    Dona. Logistica, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică la nivel național catre farmaciile Dona, farmacii independente si spitale, avand o vanzari de peste 1.2 miliarde de lei, inregistrand in fiecare an al existentei cresteri de doua cifre procentuale.

    Remote

    Hybrid

    Aplica fara CV
    9500 - 10000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (161)