Agent Vanzari Clienti HoReCa Metro Baia Mare

Angajator: METRO Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 30.11.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Profilul candidatului:
    • Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client;
    • Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate;
    • Pasiune pentru industria Horeca;
    • Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj
    • Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor;
    • Spirit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren;
    • Cunoştinţe de operare MS Office;
    • Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    • Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat;
    • Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate;
    • Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi;
    • Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi;
    • Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client
    • Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar;
    • Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.