Consilier Clienti (back office)

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.10.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Consilier Clienti pentru partenerul sau, unul dintre cei mai mari furnizori de asigurari de viata si pensii administrate privat.

    Cerinte:

    - Abilitati bune de comunicare si de lucru in echipa;
    - Abilitati de organizare, prioritizare si gestionare eficienta a responsabilitatilor;
    - Persoana atenta la detalii, dinamica si orientata catre identificarea de solutii;
    - Capacitatea de a lucra cu volume mari;
    - Abilități tehnice și cunoștinte de Excel nivel mediu;
    - Sunt considerate avantaje: dacă ai mai lucrat în zona serviciilor pentru clienți, zona financiar – bancară.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Vei reprezenta compania în interacțiunea cu clienții și partenerii, oferindu-le consiliere și o experiență cât mai plăcută;
    - Vei gestiona și vei răspunde prin e-mail la solicitările din partea clienților pentru modificare polite, informații polițe, în mod prompt și corect;
    - Vei efectua plăți către clienți;
    - Vei răspunde la sesizări și reclamații primite din partea clienților;
    - Vei oferi suport colegilor și vei fi implicat în rezolvarea situațiilor complexe;
    - Te vei implica în inițiative de simplificare și vei recomanda îmbunătățiri și dezvoltări;
    - Te vei implica în dezvoltarea și revizuirea procedurilor din departament în linie cu procesele actuale, cât și simplificarea fluxurilor existente.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Mediu prietenos cu multiple oportunitati de dezvoltare a carierei;
    - Echipa incluziva, unde poti avea impact cu ideile tale inovatoare si personalitatea creativa;
    - Diverse programe de invatare si dezvoltare, adaptate nevoilor tale;
    - Beneficii (program flexibil, tichete de masa, abonament medical privat, Bookster, reducere la serviciile stomatologice);
    - Pachet salarial atractiv;
    - Sediu central.