Packets gases Dispatcher

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Air Liquide Romania active.

Vezi toate job-urile Packets gases Dispatcher active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Air Liquide Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 12.10.2022

    A world leader in gases, technologies and services for Industry and Health, Air Liquide is present in 78 countries with approximately 64,500 employees and serves more than 3.8 million customers and patients. Oxygen, nitrogen and hydrogen are essential small molecules for life, matter and energy. They embody Air Liquide’s scientific territory and have been at the core of the company’s activities since its creation in 1902.

    Air Liquide’s ambition is to be a leader in its industry, deliver long term performance and contribute to sustainability - with a strong commitment to climate change and energy transition at the heart of its strategy.

    Cerinte

    - Studii superioare - de preferat în domenii ca Economie, Comunicare, Business
    - Experienta intr-un post similar este obligatorie si reprezinta un avantaj
    - Cunoștințe foarte bune generale de operare PC, precum si Microsoft Office/ Google suite in special Excel / Google Sheets.
    - Aptitudini de coordonare (planificare, organizare) a activitatii
    - Orientare către soluții de rezolvare a problemelor
    - Capacitate de învățare și de adaptare la noi situații
    - Abilități foarte bune de comunicare.
    - Abilități avansate de comunicare în limba engleza.

    Responsabilitati

    - Preia comenzi de la clienți direcți și distribuitori, le introduce în sistem și confirma livrarea.
    - Organizează livrările/ cursele în funcție de data solicitată de livrare, stocuri și camioane
    - Transmite către fabrici și HUB-uri comenzile de încărcare pentru fiecare ruta/ cursa planificată
    - Tine in permanenta o evidenta a stocurilor de cilindrii din fabricile si HUB-urile noastre, și se asigură de existența unui stoc optim la distribuitori.
    - Întocmește rapoarte complexe de activitate, evidențe exacte și corecte, și urmărește îndeplinirea indicatorilor de performanta ai departamentului.
    - Implementează și se asigura de punerea în practică și respectarea procedurilor privind calitatea produselor livrate;
    - Asigura desfășurarea de operațiuni sigure și fezabile, culege informatii corecte, întocmește evidente si raportari exacte și corecte;

    Alte informatii

    Beneficii

    - Asigurare medicala Medicover
    -Asigurare de viata
    - Beneficii diverse- Benefit Online (Tichete de masa/tichete cadou/ decont traseu)
    - Mediu flexibil de lucru (office si home office)
    - Mediu de lucru multinational

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Stefanestii de Jos,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (185)