ASISTENT EDUCATOR - Tartasesti / Dambovita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile ASISTENT EDUCATOR - Tartasesti / Dambovita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Targoviste
  • Actualizat la: 25.11.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Căutăm Asistent Educator pentru grupa 3-6 ani.

    Dacă îți place să fii înconjurat de copii și să îi ghidezi în aventurile lor de explorare, cunoaştere şi învățare ,atunci avem o veste bună: te așteptăm în echipa noastră!

    Cerinte:
    - Absolvent de Psihologie, Sociologie sau Stiinte Cognitive reprezinta un avantaj, insa talentul nativ pentru pedagogie este prioritatea principala!
    - Persoana pasionata de educatie, cu dorinta de interactiune emotionala, psihica si fizica cu copii
    - Persoana care gandeste si ia decizii rapid, proactiva cu capacitate de observare foarte buna
    - Atentia la detalii, tonul vocii cald si nuantat, elocventa in discurs si corectitudinea in exprimare fac parte din bagajul candidatului

    Responsabilitati

    - Ofera asistență la stabilirea și menținerea culturii clasei Montessori, avand o atenție deosebită la nevoile elevilor.
    - Organizeaza si coordoneaza activitatile instructiv-educative
    - Monitorizeaza activitatile independente pentru a se asigura că elevii nu sunt copleșiți și anxioși
    - Observă cu atenție și păstrează înregistrări cu privire la progresul individual al fiecărui elev
    - Ajută elevii în realizarea activităților inițiate de profesori, în grup mic sau individual
    - Supravegheaza elevii în hol, sala de mese, loc de joacă ..etc
    - Informeaza educatorul principal despre orice dificultati aparute în clasă, inclusiv disciplina, sănătatea, nevoile de echipamente, reparații și întreținere.
    - Implementează strategii și planuri de management al comportamentului elevilor
    - Ofera asistență în organizarea excursiilor si supraveghează activitățile libere
    - Ofera sprijin profesorului de educație speciala precum si planul individual de educație (IEP) al elevilor
    - Efectueaza programe de instruire așa cum sunt concepute de profesorul de educație specială
    - Asculta si informeaza profesorul de educatie speciala in legatura cu anumite cerinte sau dificultăți de învățare ale elevilor
    - Participa la întâlniri săptămânale ale personalului, evenimente școlare și conferințe.
    - Păstreaza toate informatiile confidentiale
    - Persoana profesionista și pozitiva în toate relațiile cu elevii și părinții

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu competitiv – negociabil in functie de experienta candidatilor
    - Tichete de masa
    - Transportul/combustibilul – decontat
    - Tichete cadou pentru zile de nastere, sarbatori
    - Concediu de odihna – 24 zile/an
    - Exista posibilitatea de a se asigura relocare

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,