Sef de proiect

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Sef de proiect active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Curtea de Arges
  • Actualizat la: 01.10.2022

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cerinte oblibatorii:
    • Studii superioare, de preferință profil tehnic (de exemplu, inginerie industrial sau administrarea afacerilor) sau o calificare comparabilă;
    • Experiență profesională într-un mediu de productie international (pe roluri precum inginer process, achizitii sau logistica), poate fi si entry-level sau junior cu experienta de minim 1,5 ani.
    • Cunoștințele despre procese tehnologice vor fi considerate avantaj;
    • Limba engleza nivel avansat, limba germana poate fi un avantaj;
    • Cunoștințe SAP și MS Office.

    Caracteristicile unui Șef de proiect de succes:
    • Abilităţi bune de comunicare,
    • Abilitatea de a multi-task și de a gestiona diverse elemente de proiect simultan;
    • Gândire și viziune de ansamblu;
    • Capacitatea de a stabili priorităţile,
    • A se descurca bine sub presiune,
    • Orientarea spre echipă,
    • International mindset;
    • Capacitatea de a rezolva problema în mod eficient.

    Responsabilitati

    • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati.
    • Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii si beneficiarii proiectului.
    • Pregateste bugetul in conformitate cu propunerea inaintata si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
    • Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente.
    • Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare cu respectarea datelor prevazute in contracte.
    • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
    • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
    • Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii.

    Este asigurat transportul din Pitesti, Stefanesti si Mioveni.
    Se ofera pachet de beneficii care contine printre altele asigurare medicala privata, bonuri de masa si prime de sarbatori dar si traininguri de dezvoltare.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Alba Iulia, Brasov, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (295)