Psiholog - fundatie umanitara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Psiholog - fundatie umanitara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Actualizat la: 26.09.2022

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare, de preferat in domeniul Psihologie
    Experienta 1-3 ani ca Psiholog
    Experienta de lucru cu persoane defavorizate
    Abilitatea si dorinta de a conduce vizite la domiciliu care implica copii vulnerabili, persoane in varsta, persoane cu dizabilitati si ingrijitorii lor
    Auto-motivare, atitudine pozitiva si abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa
    Abilitati excelente de comunicare și relationare
    Spirit analitic, structurat, organizat
    Capacitatea de planificare și prioritizare
    Atentie la detalii, discretie, spirit de raspundere
    Cunostinte de limba engleza– nivel mediu
    Cunoștinte bune de operare PC – pachetul MsOffice (Word, Excel, Powerpoint)
    Permis de conducere categoria B - de preferat.

    Responsabilitati

    Participa la intalniri ale echipei mobile pentru a analiza, organiza si coordona vizitele la domiciliu si a stabili itinerariul
    Identifica copii si ingrijitori ai acestora care corespund criteriilor pentru o vizita la domiciliu
    Efectueaza vizite, cel putin 4-5 pe saptamana, la domiciliu, adaposturi sau alte institutii pentru a oferi suport si asistenta psihologica copiilor si familiilor lor
    Vizitele pot fi planificate si efectuate in intervalele 9-15 sau 15-20
    Conduce evaluari psihologice ale copiilor si familiilor
    Ofera consiliere individuala, de grup sau familiala
    Ofera consiliere si suport psihologic prin telefon
    Inregistreaza si updateaza dosarele intr-o baza de date
    Monitorizeaza indeaproape, in perioada de timp agreata, copiii si famillile consiliate, prin efectuarea unei noi vizite
    Colaboreaza cu autoritatile guvernamentale si alte autoritati relevante pentru solutionarea cazurilor.

    Jobul este pe perioada determinata, cu posibilitate de prelungire.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (5)