Social Media Executive

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CADIMA YOU SEE active.

Vezi toate job-urile Social Media Executive active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Relatii Publice active pe Hipo.ro

Angajator: CADIMA YOU SEE
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.07.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris și vorbit);
    • Înțelege modelul de business și viziunea organizației, demonstrează capacitatea de gândire strategică;
    • Foarte bune abilități de comunicare si relaționare; demonstrează empatie și încurajează colaborarea în companie prin exemplul propriu;
    • Orientat spre rezultate, cu spirit de inițiativă, capabil să identifice oportunități de dezvoltare a companiei;
    • Abilități excelente de planificare și organizare;
    • Experiență de cel puțin 3 ani în social media;
    • Dorința de a se dezvolta într-o companie multi-culturală.

    Responsabilitati

    • Administrează prezența companiei pe următoarele platforme social media: Facebook, Instagram, Tik Tok și LinkedIn
    • Colaborează cu directorul de comunicare si marketing pentru buna implementare a manualului de brand
    • Adaugă conținut text, grafic și video pe website-urile companiei sub îndrumarea directorului de comunicare și marketing
    • Este responsabil pentru activitățile de community management
    • Monitorizează impactul activităților social media și prezintă rapoarte
    • Plasează și updatează anunțurile de recrutare ale companiilor pe diverse platforme
    • Oferă suport directorului de comunicare și marketing în implementarea strategiilor pentru atingerea obiectivelor propuse
    • Este implicat în toate activitățile de promovare ale companiei
    • Disponibilitatea de a călători uneori în interes de serviciu la sediul companiei din Ploiești

    Alte informatii

    Ce oferim:

    • Laptop de serviciu;
    • Telefon de serviciu;
    • Asigurare medicală privată;
    • Evenimente de echipă;
    • Cadou zi de naștere;
    • Un birou prietenos în centrul Bucureștiului;
    • Posibilitatea să lucrezi de acasă 1-2 zile pe săptămână.

    Compania noastră oferă un mediul prielnic și prietenos în care toate vocile sunt auzite. Ne plac ideile noi și schimbările.

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (12)