Social Media Executive

Angajator: CADIMA YOU SEE
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.07.2022

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Cunoștințe avansate de limba engleză (scris și vorbit);
    • Înțelege modelul de business și viziunea organizației, demonstrează capacitatea de gândire strategică;
    • Foarte bune abilități de comunicare si relaționare; demonstrează empatie și încurajează colaborarea în companie prin exemplul propriu;
    • Orientat spre rezultate, cu spirit de inițiativă, capabil să identifice oportunități de dezvoltare a companiei;
    • Abilități excelente de planificare și organizare;
    • Experiență de cel puțin 3 ani în social media;
    • Dorința de a se dezvolta într-o companie multi-culturală.

    Responsabilitati

    • Administrează prezența companiei pe următoarele platforme social media: Facebook, Instagram, Tik Tok și LinkedIn
    • Colaborează cu directorul de comunicare si marketing pentru buna implementare a manualului de brand
    • Adaugă conținut text, grafic și video pe website-urile companiei sub îndrumarea directorului de comunicare și marketing
    • Este responsabil pentru activitățile de community management
    • Monitorizează impactul activităților social media și prezintă rapoarte
    • Plasează și updatează anunțurile de recrutare ale companiilor pe diverse platforme
    • Oferă suport directorului de comunicare și marketing în implementarea strategiilor pentru atingerea obiectivelor propuse
    • Este implicat în toate activitățile de promovare ale companiei
    • Disponibilitatea de a călători uneori în interes de serviciu la sediul companiei din Ploiești

    Alte informatii

    Ce oferim:

    • Laptop de serviciu;
    • Telefon de serviciu;
    • Asigurare medicală privată;
    • Evenimente de echipă;
    • Cadou zi de naștere;
    • Un birou prietenos în centrul Bucureștiului;
    • Posibilitatea să lucrezi de acasă 1-2 zile pe săptămână.

    Compania noastră oferă un mediul prielnic și prietenos în care toate vocile sunt auzite. Ne plac ideile noi și schimbările.