Contabil Senior - Hervis Sediul Central

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hervis Sports active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior - Hervis Sediul Central active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Hervis Sports
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2022

    Hervis Sports este unul dintre cei mai mari comercianti de articole si echipamente sportive din Europa, de origine austriaca, cu peste 170 de filiale in Austria, Cehia, Slovenia, Croatia, Ungaria, Romania si Germania.

    Cerinte

    Ai o atitudine proactiva, esti o persoana atenta la detalii si meticuloasa?
    Atunci esti persoana potrivita pentru a se alatura echipei Hervis!

    Candidatul ideal

    Studii superioare finalizate in domeniul economic;
    5 ani experienta profesionala pe un post similar;
    Cunostinte de legislatie specifica domeniului financiar-contabil.

    Cunostinte de limbi straine

    Limba engleza cel putin nivel mediu;
    Limba germana – constituie avantaj.

    Responsabilitati

    inregistrarea facturilor de la furnizorii interni si externi;
    inregistrarea facturilor de mijloace fixe si obiecte de inventar;
    urmarirea investitiilor in magazinele noi si in cele existente;
    inregistrarea obligatiilor de plata la bugetele locale;
    urmarirea si reconcilierea facturilor de chirie primite de la proprietarii spatiilor in care Hervis are deschise magazine;
    urmarirea incasarilor facturilor emise catre clienti;
    calculul si inregistrarea provizionului pentru creantele incerte;
    operarea operatiunilor de casa conform registrului de casa pentru magazinele alocate;
    incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
    reconciliere fisa fiscala;
    experienta in intocmire declaratii fiscale– constituie avantaj;
    experienta de lucru in sisteme ERP / SAP – constituie avantaj).

    Alte informatii

    Beneficii

    Pachet financiar atractiv;
    Posibilitati de dezvoltare personala si de cariera;
    Program flexibil.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (140)