Agent vanzari - piese auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Agent vanzari - piese auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 22.07.2022

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    -Capacitate foarte buna de comunicare si negociere;
    -Cunoasterea domeniului auto in special aria de vanzare piese auto;
    -Abilitati organizatorice bine dezvoltate;
    -Flexibilitate, dinamism, spirit de echipa;
    -Buna orientare spre rezultate si client;
    -Persoana organizata, cu o buna capacitate de analiza si sinteza;
    -Permis auto categoria B;
    -Experienta in domeniul vanzarilor de piese auto B2B de minim 3 ani;
    -Limba engleza nivel mediu;
    -Disponibilitate pentru deplasari in tara.

    Responsabilitati

    -Identificarea, monitorizarea si valorificarea potentialului de piata;
    -Planificarea, pregatirea si vizitarea periodica a clientilor;
    -Analiza nevoilor si cererilor clientilor si efectuarea recomadarilor specifice;
    -Menţinerea relaţiei cu clienţii companiei şi dezvoltarea reţelei de potenţiali clienţi prin implicare în dezvoltarea mijloacelor de promovare a serviciilor oferite de companie;
    -Prezentarea şi promovarea produselor clienţilor în scopul achiziţionării acestora;
    -Intocmirea ofertelor clienţilor conform standardului de comandă/ ofertă;
    -Gestionarea procesului de vânzare a pieselor auto către clienţi oferind consultanţă; tehnică şi comercială;
    -Intocmirea raportarilor periodice.

    Alte informatii

    -Salariu fix + comision;
    -Tichete de masa;
    -Asigurare medicala privata;
    -Telefon si laptop;
    -Masina de serviciu;
    -Flexibilitate.

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,

    Timisoara,

    Arad, Cluj Napoca, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (10)