Automatist - Tunari, Ilfov

Angajator: Randstad Romania SRL
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.07.2022

    Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

    The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

    In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

    Cerinte

    -studii tehnice, nu neapărat superioare,
    -experiență în operare program PLC;
    -cunoașterea diferitelor schemelor electrice;

    Responsabilitati

    Activitatea constă în intervenții în zona de automatizare pentru liniile de producție.
    -diagnosticarea echipamentelor de lucru;
    identificarea și localizarea erorilor echipamentelor și sistemelor de lucru;
    -mentenanță și repararea echipamentelor electrice și automatice;
    instalarea, repararea și înlocuirea senzorilor de reglare a liniei automate;
    -asigură întreținerea, testarea și calibrarea dispozitivelor de conversie a semnalului și controlul final;
    -să intervină prompt, prin acțiuni specifice și ȋn limitele competenței, asupra cauzelor care pot produce funcționarea anormală sau avarii ale acestora;
    -analizarea defecțiunilor apărute și să adopte măsuri de urgență pentru remedierea acestora;
    -identificarea și planificarea activității și succesiunea etapelor de lucru în funcție de tipul lucrării;
    -efectuarea lucrărilor pregătitoare în timp util, pentru a se încadra în planificarea activităților;
    -verificarea cu atenție a calității pieselor de schimb, a echipamentelor și a mijloacelor de -lucru necesare efectuării lucrărilor, conform procedurilor specifice.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    -program de lucru: 07:00 - 16:00 (o ora pauza de masa)
    sau
    08:00 - 17:00 (o ora pauza de masa)
    -salariu fix;
    -tichete de masă;
    -masă caldă;
    -prime de Paste(300 ron) si Craciun(25-30% din salariu);
    -transport decontat.