Full Stack Software Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Full Stack Software Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.06.2022

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    2+ ani experiență cumulată cu tehnologii web de front-end;
    Tehnologii web fundamentale (HTML, CSS, Javascript);
    Framework-uri Javascript pentru front-end (React, Vue, Angular);
    Framework-uri de state management (Redux, Vuex Store, NgRx Store);
    O pasiune pentru design și UX (User Experience).

    Următoarele reprezintă un plus:
    Experiență de lucru cu framework-uri de SSR/SSG (ex: Next.js, Nuxt, Gatsby etc.);
    Experiență cu framework-uri de aplicații hibride: Capacitor sau Cordova;
    Experiență cu API-uri moderne: GraphQL și Apollo;
    Conștințe de bază cu: shell scripting (Bash), platforme cloud (AWS), containere (Docker/Kubernetes), CI/CD (Jenkings, Circle CI;
    Un interes în zona de health tech și în sistemul medical.

    Responsabilitati

    Vei lucra predominant la proiecte noi, inclusiv noua versiune a aplicației Medic Chat care este rescrisă acum de la zero;
    Vei lucra într-un mediu antreprenorial dinamic în care fiecare feature la care lucrezi ajunge rapid la mii de utilizatori;
    Vei lucra predominant cu tehnologii web moderne împreună alți ingineri expecționali.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Vei face parte din “core team” într-unul dintre cele mai ambițioase startup-uri de tehnologie din România;
    Mediu de lucru dinamic, prietenos, cu oameni pasionați, motivați să creeze un startup global;
    Vei putea avansa în carieră mai rapid și vei dobândi competențe antreprenoriale greu de obținut într-o corporație mare;
    Vei lucra predominant la un proiect nou (Medic Chat v2) și vei folosi un tech stack modern;
    Lucru remote cu posibilitatea de a folosi biroul când vrei tu (București, zona Afi-Politehnică);
    Compensație competitivă și plan de acțiuni în companie;
    Discount 50% pentru serviciile de sănătate Medic Chat;
    Program de lucru flexibil.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (487)