Tax Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Help Net Farma active.

Vezi toate job-urile Tax Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Help Net Farma
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.06.2022

    Help Net este organizația care știe că succesul depinde în primul rând de oamenii pe care îi are și de calitatea serviciilor oferite pacienților.
    În echipa Help Net, valorile care ne ghidează sunt: ​​respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă te identifici cu aceste valori și crezi în Bine, te asteptăm in echipa Help Net.

    Vino la Bine! Construiește-ți o carieră din a face bine!

    Cerinte

    Scopul postului: Ofera suport departamentelor asignate, colaboreaza cu specialistii fiscali.

    • Studii superioare in domeniul economic;
    • Experiență de lucru în departamentul de taxe-minim 3 ani;
    • Abilitati PC: MS Office (Word, Excel) - nivel avansat
    • Cunostinte limba engleza-nivel avansat
    • Cunoaștere extinsă a principiilor și procedurilor contabile;
    • Cunoștințe solide și înțelegere a principiilor fiscale, conformității fiscale și a tuturor tipurilor de declarații fiscale;
    • Persoana organizata, cu bune abilitati de prioritizare a sarcinilor

    Responsabilitati

    • Asigură aplicarea corespunzătoare a cadrului de reglementare fiscală (Codul Fiscal, Codul de procedură fiscală, Tratatele de dublă impunere, legislația europeană), în domeniul taxelor directe (impozit pe profit, impozit cu retinere la sursa, etc.);
    • Revizuieste declaratiile fiscale periodice precum si calculele de impozit pe profit trimestriale si anuale;
    • Intocmeste rapoarte fiscale pentru autoritatile de control fiscal solicitate în timpul controalelor fiscale;
    • Pregateste calculele anuale necesare pentru Dosarele Preturilor de Transfer;
    • Ofera consultanta fiscala de specialitate departamentului financiar – contabil, precum si departamentelor comerciale si suport;
    • Efectueaza investigatii si analize legate de aspectele fiscale ale proiectelor interne derulate, avand ca scop optimizarea costurilor si reducerea riscurilor fiscale;
    • Revizuieste contracte comerciale din punct de vedere financiar si fiscal;
    • Monitorizeaza schimbarile din legislatie pentru a evalua impactul asupra societatii, in scopul optimizarii costurilor;
    • Mentine relatiile cu autoritatile fiscale, consultantii si auditorii;
    • Contribuie la punerea in aplicare a strategiei fiscale a companiei cu scopul de a maximiza oportunitatile si a minimaliza riscurile fiscale, pentru a sustine cresterea afacerii;

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Programe de dezvoltare profesionala;
    • Abonament la clinica medicala private;
    • Asigurare de viata de grup;
    • Card de fidelitate cu discounturi speciale în Farmaciile Help Net;
    • Biblioteca Bookster;
    • Tichete cadou – Paste si Craciun;
    • Discount-uri în baza parteneriatelor încheiate cu furnizori de servicii/produse;
    • Work from home.
    Activitatea se desfasoara la sediul operational din Balotesti. Compania asigura transportul angajatilor din P-ta Victoriei (metrou) si P-ta Presei cu shuttle bus-urile companiei.

    Program de lucru: L-V 08:15-16:45.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (123)