INGINER VANZARI (Servicii si produse)

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Oradea
  • Sibiu
  • Timisoara
  • Actualizat la: 22.05.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    · Absolvent de studii tehnice sau Facultate in domeniul mecanic/Ingineria materialelor.
    · Muncă de calitate, perseverenţă, autodidact, putere de acumulare de informaţii noi în domeniu.
    · Cunoştinţe temeinice de limbă engleză în special termenii tehnici din inginerie şi ştiinţa materialelor
    · Cunoştinţe PC: Windows, pachetul Office, baze de date, platforme de comunicare online (Skype, Teams, Webex, etc)
    · Gândire logică, memorie, corectitudine, ordine, seriozitate, atitudine principială în relaţiile cu oamenii, dispus la colaborare
    · Permis conducere categoria B

    Responsabilitati

    · Realizarea obiectivelor individuale, cifra de afaceri și profit în zona de acoperire în fiecare lună (trimestrial).
    · Urmareste, analizeaza si implementeaza actiuni corective pentru indicatorii de performanta specifici stabliliti
    · Coordonează zona pe care o are în subordine ca pe un centru de profit
    · Prospecteaza piata, viziteaza potentialii clienti in judetele alocate
    · Contactarea clienţilor şi cumpărătorilor, prin deplasare la sediul lor, sau telefonic.
    · Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor și a obținerii de profit
    · Realizarea studiilor de marketing şi a previziunilor de vânzări pentru segmentele de clienţi sau produsele solicitate de către Directorul de vânzări.
    · Întocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii si strategiei agreate la nivel de companie
    · Pastreaza relatia cu clientii pe tot parcursul derularii proiectului, inclusiv cu scopul de a monitoriza nivelul de satisfactie al clientului
    · Urmărirea derulării contractelor până la realizarea lor integrală, respectiv până la achitarea facturilor.

    Aşteptăm cu interes CV-ul tău!
    Pentru mai multe detalii eşti invitat/ă să mă contactezi la numărul de telefon 0728.303.784.