Gestionar Depozit - Brasov

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 30.11.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Cerințe:

    Studii medii;
    Experiență în gestionarea unui depozit;
    Atestat ISCIR (facultativ);
    Permis conducere categoria B (facultativ);
    Cunostințe de operare pe calculator;
    Microsoft Office;
    Cunostinte minime de limba engleza;
    Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    Recepția materiilor prime și a mărfurilor în sistem conform facturii și a fișei de recepție; Relocare paleți de marfă în sistem (CBS) din producție (GRA) pe locațiile din magazie pe baza fișelor de relocare întocmite de stivuitoriști; Înregistrarea în sistem a defecțiunilor calitative în locațiile QM si QP, a mărfurilor cu probleme de calitate; Completează zilnic toate informațiile în mod complet și corect în fișierele legate de comenzi transport precum și a fișelor de încărcări / descărcări și îndosariază documente;
    Participă la realizarea inventarelor;
    Responsabil de verificarea respectării FIFO și raportarea către șef depozit a rezultatelor.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Salariu motivantb;
    Tichete de masă;
    Prime și bonusuri;
    Decontare transport.