JR Economist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile JR Economist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul economic.
    • Experienta relevanta (minim 1 an) pe o pozitie similara
    • Cunostinte de operare in sistem ERP (SAP - constituie avantaj) si MS Office (cunostinte –
    bune Word, Excel)
    • Cunostinte de contabilitate financiara
    • Persoana organizata, eficienta, responsabila, atenta la detalii
    • Capacitate de analiza si sinteza
    • Orientat spre obtinerea de rezultate
    • Capacitatea de a colabora si de a raspunde prompt solicitarilor
    • Bune abilitati de comunicare
    • Atitudine proactiva, spirit de echipa
    • Cunoscator al limbii engleze, scris si vorbit, nivel mediu

    Responsabilitati

    Casierie
    • Operatiuni de incasari si plati cu numerar si inregistrarea lor in SAP
    • Generare din SAP registru de casa, arhivare registru de casa si documente justificative
    Trezorerie
    • Alimentare carduri de debit, intocmire documentatie emitere, blocare card
    • Intocmire in online banking ordine de plata pentru taxe, plati urgente
    • Generare din online banking situatii zilnice incasari si transmitere catre departamentele
    interne
    • Generare lunara a extraselor de cont pentru carduri companie si transmiterea extrasului de
    cont catre titular card
    • Intocmire situatie plati retururi clienti
    Colaborare cu echipele de servicii externalizate (shared services) pentru procese clienti, furnizori si
    General Ledger:
    • Verificare facturi furnizori, transmitere facturi catre shared services
    • Verificare inregistrari contabile efectuate de share services pentru facturi furnizori,
    incasari si plati
    • Definire mijloace fixe si obiecte de inventar
    • Reconciliere solduri clienti si furnizori alocati
    Operare, verificare si generare rapoarte din SAP
    • Verificare si inregistrare in SAP deconturi angajati
    • Verificare alocari incasari magazine si canal de vanzare online
    • Verificare lunara solduri conturi casa si banca
    Facturare
    • Intocmire facturi manual pentru avansuri, storno avans si refacturari costuri
    Alte activitati
    • Inregistrare rezultate inventariere in SAP
    • Participare la activitatile de inchidere de luna si de an
    • Pregatire rapoarte pentru Audit intern si Audit financiar

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Beneficii flexibile in Benefits Online
    - Abonament individual si Family de servicii medicale complete si complexe
    - Zile concediu suplimentar in functie de vechimea in munca
    - Ziua de nastere - zi libera platita de catre comapanie
    - Reduceri de 35 % la achizitionarea produselor companiei conform procedurilor aprobate
    - Programe de recunoastere si apreciere
    - Bonus anual
    - Prima de loialitate

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Stefanestii de Jos,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (185)