Sales Admin Specialist

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2021

    The Nestle Group is the World's leading Nutrition, Health and Wellness Company with an annual turnover of 109, 7 billion Swiss francs and more than 281 000 employees worldwide. We offer an attractive and dynamic international working environment with constant opportunities for development, reflecting our conviction that people are our most important asset.

    Cerinte

    Cum poti avea succes
    • Absolvent studii superioare;
    • Engleza – nivel mediu;
    • Experienta in vanzari
    • Cunostinte de Microsoft Excel
    • Comunicare si abilitati analitice
    • Orientat spre rezultate

    Responsabilitati

    O zi obisnuita ar decurge astfel
    Conditii comerciale pentru clientii Nestle din toate canalele de vanzare:
    • Verificarea, calcularea şi elaborarea documentaţiei in vederea obţinerii de discount-uri conform conditiilor comerciale
    • Verificarea si crearea provizioanelor/platilor in sistem conform anexelor contractuale si SLA. Comunicarea cu NBS (O2C) pentru inregistrarea platilor.
    • Comunicarea cu NKAM/KAM/NFSM/RSM in legatura cu raportari externe (Scorecards), facturi, contracte, promotii, fise logistice pentru listare produse noi etc.
    • Comunicarea cu clientii externi IKA&DBP in legatura cu preturi, produse, facturi
    • Emiterea facturilor de corectie pret pentru reclamatiile efectuate de catre client
    • Colaboreaza cu departamentul FICO in ceea ce priveste analiza clientilor (provizioane, plati, reglari)
    • Actualizeaza/arhiveaza contracte, termene de plata, alte documente
    Suport Sales:
    • Suport pentru Sales Director, National Field Sales Manager, Key Account Manager, Sales&Business Controller pentru analize clienti
    • Suport pentru departamentele de Vânzări, Marketing, Supply Chain şi Financiar în elaborarea rapoartelor şi a problemelor referioare la clientii acoperiti
    Alte proiecte:
    • Asigura suport si inlocuieste un membru din echipa in cazurile de concedii/absente

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>