B2B Sales/Business Development

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ana-Maria Garbea HR Consulting active.

Vezi toate job-urile B2B Sales/Business Development active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Ana-Maria Garbea HR Consulting
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.02.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Ce ne dorim de la tine?

    Căutăm un coleg nou în echipa de vânzări cu experiență în vânzarea B2B, obișnuit să-și documenteze în timp real activitatea și rezultatele în CRM și să știe în orice moment care este situația fiecărei oportunități deschise de care răspunde direct. Ne interesează un profesionist care-și gestionează eficient portofoliul de clienți, prospectează activ și prelucrează rapid leadurile venite din inbound.

    Ce profil cautam?

    Concentrat pe nevoile clientului, nu pe caracteristicile produselor noastre
    Care oferă soluții, nu scuze
    Capabil să înțeleagă repede procesele organizației client și locurile unde acestea se blocheaza sau nu livrează performanțele dorite – business acumen
    Capabil să identifice corect atât nevoile exprimate cât și pe cele neverbalizate
    Problem solver cu etica de business
    Organizat, responsabil, obișnuit să documenteze în timp real activitățile și rezultatele în CRM
    Motivat de faptul ca are autonomie si responsabil

    Responsabilitati

    Ce vei face in companie CIEL?

    Vei învăța rapid portofoliul nostru de produse, procesele și workflow-urile interne
    Vei gestiona un portofoliu de clienți
    Vei prospecta activ conturile cheie din industriile ce ți se vor aloca
    Vei prelucra inboundurile repartizate în cel mai scurt timp
    Îți vei documenta activitatea și rezultatele în ERP, CRM, etc
    Vei face sugestii de dezvoltare și personalizare a produselor noastre
    Vei cunoaste clientii fata in fata (deplasarile ocupa maxim 20% din timp)

    Alte informatii

    De ce sa alegi sa lucrezi in companie CIEL?

    Înveți multe lucruri noi despre business, sisteme informatice integrate, automatizări, softuri diferite.
    Ai colegi care te ajută să rezolvi preocupările legate de produs, customer service și customer support.
    Te dezvolți ca profesionist în discuțiile cu antreprenori și specialiști despre cum funcționează businessul si iti dezvolti networkingul.
    Proporțional cu rezultatele obținute, iti dublezi salariul.
    Primești un număr semnificativ de leaduri rezultate din investițiile companiei în marketing, PR, programe educaționale și networking
    Procesul de recrutare este scurt si eficient: doar 2 interviuri.
    Biroul nostru este central.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (178)