Tehnician CNC

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hamilton Central Europe active.

Vezi toate job-urile Tehnician CNC active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Hamilton Central Europe
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 21.12.2021

    Hamilton Central Europe și-a început activitatea în România prin producția de componente destinate seringilor cu microlitru. Odată cu deschiderea acestui sediu, România a devenit a doua țară din Europa, după Elveția, în care Compania Hamilton desfășoară activități de producție. De altfel, Compania Hamilton este și singura companie din țară specializată în producția de componente destinate seringilor cu microlitru.

    În prezent, în fabrica din Giarmata, echipa noastră produce instrumente de precizie ridicată folosite în laboratoarele de analiză și cercetare (seringi de mare precizie, pompe, valve, ace, module de pipetare etc.), precum și accesorii pentru aparatura medicală. Produsele fabricate de către Hamilton Central Europe în Timiș sunt utilizate în piețele de profil din Europa, Asia și Africa de Sud, în mare parte în laboratoarele de cercetări științifice, laboratoarele de aplicații analitice și secții de terapie intensivă.

    Cerinte

    Ce dorim să găsim:
    Studii medii sau superioare tehnice.
    Experiență anterioară în prelucrări prin așchiere de minimum 2 ani (de preferat pe strung CNC).
    Cunoștințe programare și operare mașini cu comandă numerică (constituie un avantaj cunoașterea limbajului de operare FANUC).
    Experiența pe strunguri de tip SwissType (Star, Tornos, Citizen) constituie un avantaj.
    Cunoștințe de interpretare desen tehnic si verificări repere fabricate (experiența în utilizarea instrumentelor de măsură).
    Disponibilitate pentru lucru în 2 schimburi.

    Responsabilitati

    Ce este nevoie să faci:
    Pregătești materialele și sculele folosite în conformitate cu instrucțiunile de lucru și comanda de producție.
    Ajustezi programele CNC pentru procesul de producție.
    Observi procesul și operarea mașinii pentru verificarea acurateții setărilor și detectarea disfuncționalităților sau prelucrării neconforme.
    Verifici produsele calitativ după prelucrare pentru respectarea desenului de execuție a reperului (respectarea toleranțelor de pe desen).
    Verifici reperul dimensional după prelucrare, utilizând instrumente de măsură și control dedicate (șubler, micrometru, proiector, microscop).
    Întreții sculele folosite în procesul de Producție.
    Responsabil de efectuarea Întrețineri Autonome.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    Salariu competitiv (negociabil în funcție de experiență și abilitățile profesionale)
    Pentru persoanele din alte județe oferim pachet de relocare
    Bonus lunar de performanță: 500 lei brut.
    Tichete de masă la valoarea nominală de 20 lei.
    Tichete cadou de Paște și Crăciun
    Al 13-lea salariu.
    Bonus anual de până la 1.200 lei brut, acordat în funcție de performanțele companiei.
    Bonus de recomandare a unui coleg: 1.200 lei brut/recomandare.
    Ore suplimentare plătite dublu.
    Asigurare medicală pentru tine și familia ta.
    Transport asigurat din Timișoara, Dumbrăvița și Giroc.
    Pachet de discount pentru activități sportive & wellness.
    Condiții foarte bune de lucru (mediu curat, fără zgomot, temperatură potrivită).
    Zonă de recreere.
    Pauze flexibile.
    Posibilități de dezvoltare profesională (cursuri și specializări).
    Contract de muncă încheiat pe perioadă nedeterminată.
    Siguranța locului de muncă.
    Team buildings & evenimente.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (13)