Export Sales Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Export Sales Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 18.09.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, producator si distribuitor national de dezinfectanti si produse de curatenie, recrutam Export Sales Manager. Sediul central este in Bragadiru (jud. Ilfov).

    Candidatul ideal:
    - minimum 5 ani de experienta pe o pozitie similara
    - experinta in domeniul export (experienta in vanzarea de produse tip pharma, cosmetice, detergenti, reprezinta un avantaj)
    - foarte bune abilitati de comunicare si de stabilire a relatiilor de calitate cu partenerii
    - abilitati de analiza si planificare
    - focus crescut pe rezultate si pe eficienta proceselor
    - foarte buna orientare catre rezolvarea problemelor
    - excelenta capacitate de luare a deciziilor
    - obligatoriu: limba engleza – nivel avansat

    Responsabilitati

    - identificarea de piete noi / potentiali clienti pentru export
    - pastrarea unei legaturi stranse cu clientii externi: preluarea comenzilor, urmarirea livrarilor, verificarea prototipurilor, solutionarea diverselor reclamatii, incasarea facturilor
    - propunerea si implementarea politicii de vanzari la nivelul departamentului de export, in concordanta cu obiectivele strategice ale companiei
    - monitorizarea evolutiei pietei externe (distributie, preturi, competitie etc.) si propunerea unor actiuni de eficientizare a vanzarilor
    - analizarea periodica a activitatii de vanzari si propunerea de solutii in vederea imbunatatirii vanzarilor
    - dezvoltarea, implementarea si mentinerea politicii de formare si promovare a imaginii companiei

    Alte informatii

    Se ofera:
    - pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si realizarile profesionale
    - bonusuri din vanzari
    - program de lucru flexibil

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (164)