Inginer Programator Frezare

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 24.07.2021

    Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau,o importanta companie din domeniul Automotive,Inginer Programator Frezare.

    Cerinte:
    Studii superioare tehnice;
    Cunostinte in domeniul prelucrarii prin aschiere;
    Cunostinte operare si programare strunguri CNC
    Cunostinte operare si programare centre de prelucrare CNC
    Cunostinte operare si programare utilaje de debitat CNC
    Cunostinte operare si programare utilaje de indoit CNC
    Citire/interpretare desen tehnic;cunostinte tolerante
    Citirea/interpretarea/modificarea programelor
    Capacitatea de ajustare a parametrilor de aschiere
    Competen?e de lucru pe calculator: MS Office, AutoCad 3D ?i programare CNC
    Cunostinte de limba englez?
    Responsabilitati:

    Elaborarea programelor de executie pentru produsele ce trebuie prelucrate cu masinile CNC (debitare, frezare, strunjire, indoire, etc.);
    Programarea masinilor CNC (debitare laser, plasma, centrul prelucrare HAAS, strung CNC, abkant);
    Instruirea operatorilor cu privire la deservirea masinii CNC; verificarea activitatii acestora si oferirea de consultanta tehnica, la cerere;
    Asigurarea efectuarii operatiunilor de mentenanta si revizii la masinile CNC, conform cartilor tehnice;

    Se ofera:
    Pachet salarial motivant;
    Tichete de masa;
    Prime;
    Transport gratuit