Inginer Programator Frezare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Programator Frezare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 07.09.2021

    Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau,o importanta companie din domeniul Automotive,Inginer Programator Frezare.

    Cerinte:
    Studii superioare tehnice;
    Cunostinte in domeniul prelucrarii prin aschiere;
     Cunostinte operare si programare strunguri CNC
     Cunostinte operare si programare centre de prelucrare CNC
     Cunostinte operare si programare utilaje de debitat CNC
     Cunostinte operare si programare utilaje de indoit CNC
     Citire/interpretare desen tehnic;cunostinte tolerante
     Citirea/interpretarea/modificarea programelor
     Capacitatea de ajustare a parametrilor de aschiere
    Competen?e de lucru pe calculator: MS Office, AutoCad – 3D ?i programare CNC
    Cunostinte de  limba englez?
    Responsabilitati:

    Elaborarea programelor de executie pentru produsele ce trebuie prelucrate cu masinile CNC (debitare, frezare, strunjire, indoire, etc.);
    Programarea masinilor CNC (debitare laser, plasma, centrul prelucrare HAAS, strung CNC, abkant);
    Instruirea operatorilor cu privire la deservirea masinii CNC; verificarea activitatii acestora si oferirea de consultanta tehnica, la cerere;
    Asigurarea efectuarii operatiunilor de mentenanta si revizii la masinile CNC, conform cartilor tehnice;

    Se ofera:
    Pachet salarial motivant;
    Tichete de masa;
    Prime;
    Transport gratuit

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (6)