Specialist Salarizare/Payroll

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.08.2021

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE este in cautarea unui coleg/unei colege pe pozitia de Specialist Salarizare/Payroll.

    Cerinte:
    • Experienta minimum 3 ani in domeniul salarizarii - preferabil experienta in firme cu peste 500 de angajati, cu activitati de volum;
    • Cunostinte de operare a pachetului MS Office – in special .xls;
    • Cunostinte bune de legislatia muncii si salarizare;
    • Experienta in utilizarea unui soft de calcul salarial;
    • Studii superioare finalizate;
    • Persoana responsabila, organizata, analitica, cu atentie spre detalii.

    Responsabilitati

    • Calculul drepturilor salariale conform pontajului, clauzelor negociate, politicii firmei si legislatiei in vigoare;
    • Operarea popririlor/reţinerilor pe statele de plată în baza hotărârilor judecătoreşti;
    • Intocmirea statele de plata;
    • Intocmirea si depunerea declaratiilor lunare catre institutiile de stat, respectand termenele si prevederile legale;
    • Intocmirea situatiei pentru plata drepturilor salariale si transmite corect si la timp departamentului Contabilitate;
    • Realizarea rapoartelor specifice domeniului.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Traininguri;
    • Plan de cariera de lunga durata;
    • Work from home;
    • Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    • Un mediu placut si prietenos.