Customer Service cu limba engleza B2

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Customer support - Client service
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 02.08.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Limba engleza la nivel mediu spre avansat
    -Minim un an experienta pe un rol similar
    -Cautam o persoana organizata, dinamica, cu spirit de echipa, atenta la detalii, cu experienta in lucrul cu clienti B2B,
    -Bune cunostinte de operare pe calculator (ERP ar fi ideal + cunostinte medii de Microsoft Excel)
    -Abilitati excelente de comunicare si putere de convingere.

    Responsabilitati

    Acest rol gestioneaza managementul comenzilor pentru clienti industriali B2B (transmiterea ofertelor, preluarea si validarea comenzilor, managementul termenelor de livrare, aprovizionare productie, liste de preturi). Rolul de Customer Service mentine relatia cu clientii interni si externi, fiind responsabil de solutionarea reclamatiilor si a problemelor intampinate.

    Pachetul de beneficii este generos, pe care-l comunicam la telefon:)
    Madalina- 0754 223 615
    Oana- 0728.303.784