LACATUSI PENTRU ITALIA

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Actualizat la: 31.07.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    GI Group recruteaza pentru Clientul sau, 5 Lacatusi navali si 5 Ajutori de lacatus, cu experienta in constructia de yacht-uri (nave mici), pentru santierul naval din Italia, PISA.

    CANDIDATUL IDEAL:
    - Studii medii si/sau scoala profesionala absolvite – calificarea specifica meseriei de “Lacatus mecanic”/ “Lacatus Naval”;
    - Experienta relevanta in constructia de nave mici (yacht-uri);
    - Experiență relevantă în domeniul instalațiilor și a lucrărilor de tubulatură navală;
    - Experiență în domeniul realizarii de structuri metalice;
    - Efectuarea lucrărilor pe baza desenului tehnic/ planului izometric/ planului de montaj;
    - Cunoasterea limbii italiene sau a limbii engleze reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    - Tăierea, asamblarea și instalarea țevilor în interiorul navei;
    - Montarea țevilor conform planului izometric;
    - Efectuarea punctelor de sudură (cunoașterea echipamentului de sudură);
    - Confecționarea pieselor de rezistenta si de tubulatură;
    - Alte activitati conexe meseriei.

    Alte informatii

    Oferta Salariala:
    - Tarif lacatus: 11 euro/ora si circa 200-227 ore lucrate lunar;
    - Tarif ajutor de lacatus: 8 euro/ora si circa 200-227 ore lucrate lunar;
    - Masa: lunar, fiecare angajat va primi suma de 250 euro net;
    - Transportul Romania-Italia (dus-intors) este asigurat de angajator (1 bilet la 3-4 luni);
    - Transportul pana la locul de munca este asigurat cu autoturismele angajatorului (se deconteaza saptamanal costul carburantului)
    - Cazarea – 1-2 persoane in camera – este asigurata de catre angajator;
    - Durata proiect: 5 ani;
    - Contract de munca in conformitate cu legislatia in vigoare.