Consultant Recrutare-Munca de teren

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.07.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group cauta coleg pentru pozitia de Consultant Recrutare- munca de teren pentru biroul din Timisoara

    Candidatul ideal
    -Obligatoriu Permis cat. B - cu experiență în conducerea unui autoturism;
    -Seriozitate;
    -Capacitate de muncă atât individual cât și în echipă;
    -Capacitate de asimilare rapidă a informațiilor;
    -Personalitate proactivă, deschidere și interes pentru provocările profesionale;
    -Înaltă capacitate de cooperare, empatie și perseverență;
    -Experiență prealabilă în recrutare de preferat într-o agenție de recrutare - este un real avantaj;

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    -Gestionarea anunțurilor și efectuarea interviurilor telefonice de preselecție;
    - Organizarea interviurilor fizice și asistarea candidaților în procesul de recrutare;
    - Selectarea candidaților pe baza CV-urilor, în funcție de profilul candidatului și cerințele postului;
    - Alegerea modului cel mai eficient pentru a face publicitate (echilibrul între calitate și costuri);
    - Propunerea de soluții de îmbunătățire a proiectelor de recrutare;
    - Strânsa colaborare cu restul echipei de profesioniști pentru bunul demers al recrutării.