Biolog - Productie Farmaceutica

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 21.06.2021

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Absolvent studii superioare (Biologie, Biochimie);
    - Limba engleza-nivel mediu;
    - Cunostinte operare PC (MsOffice);
    - Cunoasterea normelor de buna practica de laborator, buna practica de fabricatie;
    - Experienta pe un post similar de minim 2 ani in productia farmaceutica.

    Responsabilitati

    Efectuează analize microbiologice conforme cu specificațiile de calitate aferente laboratorului de microbiologie din departamentul Controlul Calității:
    - Preleveaza probe de materii prime si materiale de ambalare pentru testarea microbiologica si fizico chimica;
    - Preleveaza probe de produse intermediare, vrac si finite pentru testarea microbiologica;
    - Preleveaza probe de aer, aer comprimat si apa purificata pentru efectuarea analizelor microbiologice;
    - Preleveaza probe de pe suprafețele echipamentelor de producție pentru testarea microbiologica;
    - Schimbă statusul materiilor prime, materialelor de ambalare, produselor intermediare, vrac și finite în baza buletinelor de analiză emise;
    - Preleveaza contraprobe de produse finite;
    - Verifică săptămânal reactivii utilizați în cadrul laboratorului de analize microbiologice din punct de vedere organoleptic cât și din punct de vedere al valabilității acestora;
    - Asigură recepția, depozitarea transportul reactivilor și sticlăriei de laborator;
    - Preparară, etichetează și păstrează evidentă strictă a reactivilor de laborator utilizați (medii de cultura);
    - Efectuează analizele curente în conformitate cu specificațiile în vigoare;

    - Mediu de lucru placut cu posibilitatea dezvoltarii profesionale
    - Tichete de masa
    - Transport asigurat Piata Unirii – locatia companiei
    - Abonament medical la o clinica privata