Specialist în Marketing și Comunicare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bit Sentinel active.

Vezi toate job-urile Specialist în Marketing și Comunicare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Bit Sentinel
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.07.2021

    BIT SENTINEL is an information security company that aims to protect businesses against cyber threats by offering a variety of services including penetration testing, malware protection, cyber attacks recovery, 0day attacks mitigation, security audit, trainings and even preparing various competitions. For us, working together to ensure a secure & brighter future is no longer a cliche, we enjoy to explore innovations and permanently developing towards testing new technologies. We believe that technology is essential for driving human progress, and we’re doing our best to bring it one step closer to secure.

    Cerinte

    Căutăm un Specialist în Marketing și Comunicare pasionat de tehnologie și de social media.
    Ne dorim o persoana curioasa si curajoasa, cu initiativa si simt de raspundere in crearea de conținut valoros.

    Ce vrem sa aiba:
    Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă
    Cunoștințe avansate de limba engleză, alte limbi străine sunt un avantaj
    Self-starter - te simțiți confortabil lucrând de la distanță, gestionând munca și respectând termenele fără supraveghere directă
    Flexibilitate și usurinta in adaptare la noi zone digitale, platforme si tool-uri
    Capacitatea de multi-tasking
    Pasiune pentru tot ce înseamnă digital și social media
    Abilitatea de a răspunde constructiv la provocări
    Inițiativa și spiritul antreprenorial sunt încurajate
    Abilitatea de a menține și de a comunica pe toate canalele digitale și de Social Media
    Apreciază munca în echipa și reușește să comunice foarte ușor
    Scrisul e a doua ta natură și îți place să îl faci bine: documentat, structurat și cursiv
    Îți plac datele și știi cum să le folosești, atunci când ai nevoie (la nivel creativ, dar și strategic);
    Studii universitare/post-universitare în marketing sau domenii conexe
    Experiența de minim 2 ani pe zona de marketing și/sau creare de conținut
    Experiența de agenție este un avantaj
    Experiență în evaluarea și raportarea eficienței campaniilor
    Experiența in lucrul cu tool-urile de Social Media
    Experiența anterioara în zona IT/cybersecurity/ absolvirea cursurilor unui liceu cu profil matematica-informatica este un plus.

    Responsabilitati

    Creează conținut relevant pentru toate canalele de Social Media și digitale, urmărind dezvoltarea acestora printr-o comunicarea clară, coerentă și consistentă;
    Scrie articole de specialitate în zona IT și securitate cibernetică
    Dezvoltă și gestionează calendarul de postări pe canalele digitale și de Social Media și propune noi acțiuni, în funcție de rezultate și proiectele în curs.
    Se implică în procesul de optimizare SEO al site-ului, în special în zona de creare și optimizare de conținut
    Vei contribui la dezvoltarea strategiilor de marketing și conținut

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (117)