Logistician Gestiune Flux

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Logistician Gestiune Flux active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 25.04.2021

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Absolvent studii superioare (preferabil studii economice)
    • Experienta anterioara intr-un job similar (2-3 ani)
    • Limba engleza nivel avansat (scris, citit, vorbit)
    • Cunostinte de limba germana reprezinta un avantaj
    • MS Office (Excel, Word, PowerPoint) – nivel avansat

    Abilitati necesare:
    • Comunicare si organizare
    • Prioritizare si lucru cu mai multe task-uri
    • Lucru sub presiune si cu termene limita
    • A lua initiativa in scopul obtinerii rezultatelor de succes si a performantei
    • A decide si a actiona in timp util
    • A conduce negocieri

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    • Aprovizionarea completa, corecta si la timp cu materiale necesare pentru productie pentru clientul alocat
    • Asigurarea livrarii complete, corecte si la timp a produselor finite catre client
    • Colaborarea cu Coordonatorul de Transport al fabricii

    Sarcini:
    • Asigura achizitia de materiale necesare pentru productie pentru un client alocat
    • Proceseaza reclamatii cantitative in cooperare cu operatorul de depozitare si participa la balansarea cererilor cu clientii si furnizorii
    • Initiaza modificari in documentatia standard; monitorizeaza in mod continuu stocurile de materie prima pentru a indeplini cerintele de productie si nivelul de stoc planificat
    • Asigura livrarea produselor finite pentru un client alocat in conformitate cu cerintele acestuia

    Alte informatii

    • Program de lucru zilnic 8.30-16.45;
    • Tichete de masa
    • Al 13-lea salariu, Prima de loialitate si de Paste
    • 7Card
    • Bookster
    • Transport asigurat din Ploiesti
    • Program specific de onboarding
    • Oportunitati de dezvoltare si promovare in cariera
    • Mediu de lucru profesionist si multinational
    • Contract de munca pe durata determinata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata in functie de performanta individuala