Curs Practic Testare Software www.key-training.ro

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Key Talents active.

Vezi toate job-urile Curs Practic Testare Software www.key-training.ro active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Key Talents
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • IT Software
  • Tip job: proiect cariera
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.03.2021

    We build strong relationships based on highest level of integrity, quality and quality.
    Key Talents provides a various rage of services to companies and individuals focusing on recruitment, training, career advisory, QA audit, IT consultancy services, QA training delivered for individuals or client’s internal teams.

    Cerinte

    Descriere curs

    Acest curs este potrivit pentru tine dacă:
    Iti doresti sa iti incepi cariera in IT si nu stii de cum sa faci primul pas
    Lucrezi deja in IT pe un alt rol si iti doresti sa treci la testarea de software
    Lucrezi ca Junior Tester si vrei sa te specializezi
    Lucrezi ca tester de jocuri si iti doresti sa treci la testarea de software
    Cum vei invata?
    Cursul explica si invata participantii care sunt pasii din procesul de dezvoltare al unui produs software si care este rolul testarii in acest proces prin exemple practice, simuland un proces de lucru real, prin care cursantii vor trece.

    De asemenea, se explica practic care sunt diferitele tipuri de testare, cum sa gandesti ca un tester, astfel incat sa poti fi un tester eficient.

    Vei invata cum sa iti planifici munca, cum sa creezi scenarii de test, cum sa scrii defecte si cum sa iti estimezi efortul de testare si ce programe specifice sunt folosite.

    Cursul este tinut in limba romana, dar contine anumiti termeni și în limba engleza, limba folosita in IT.

    Responsabilitati

    Ce vei invata la cursul de testare software!
    Testare site-uri web (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Tipuri de testare manuala (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Vom scrie scenarii de test din cerinte de bussines predefinite ( exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Executia testelor (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Vom raporta defecte si le vom retesta in urma fixarii lor (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)

    Testare Black box (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Testare White box (teorie)
    SQL pentru testeri (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Testare RestAPI (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Arhitectura si ciclul de viata al unei applicatii software (teorie)
    Conceptele de baza ale testarii software (teorie)
    Agile si testarea in mediul Agile (exercitii practice in clasa + tema pentru acasa)
    Cum sa iti faci CV-ul si sa te prezinti la interviuri ( Sesiune cu un Senior Recruiter IT)

    Alte informatii

    Locatie : Online cu instructor
    Pret : 1200 lei
    Plata: integral sau 2 rate
    Durata cursului : 11 sesiuni
    Durata sesiune : 3 ore pentru cursul normal, 6 ore pentru cursul de weekend
    Orar pentru cursul normal : x2 pe saptamana Luni si Miercuri (18:30 -21:30)
    Orar pentru cursul intensiv: x1 pe saptamana Sambata
    Reduceri:
    Reduceri: 10% pentru plata integrala, 10% discount de grup (2 + persoane )
    Discounturile nu se cumuleaza

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (500)