Asistent Achizitii

Angajator: FDC Natura Group
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 03.03.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    - Capacitate de organizare;
    - Capacitatea de a indeplini responsabilitati repetitive;
    - Atentie distributiva;
    - Orientare spre lucrul cu cifrele;
    - Flexibilitate, rabdare si atentie la detalii;
    - Persoana comunicativa, sociabila, dornica sa invete;
    - Cunostinte bune in MS Excel, Outlook
    - Capacitate buna de comunicare si relationare cu clientii.

    Responsabilitati

    Activitatea si responsabilitatile asistentului in achizitii:

    - Realizarea operatiunilor legate de gestionarea comenzilor catre furnizori si magazine, conform procedurilor interne;
    - Administrarea bazei de date respectand principiile de definire a catalogului de produse/furnizori;
    - Gestionarea si actualizarea permanenta a bazei de date a produselor;
    - Centralizarea promotiilor de la furnizori;
    - Intocmirea diverselor rapoarte;
    - Supervizarea statusului comenzilor lansate
    - Solutionarea problemelor operationale survenite in procedul de livrare al comenzilor.