Matriter de injectie mase plastice

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 26.02.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Studii medii tehnice;
    Experință în domeniul prelucrărilor mecanice;
    Cunoștințe bune de desen tehnic (citire și analiză);
    Cunoștințe despre toleranțe și abateri dimensionale, rugozități, măsurari tehnice;
    Prezintă avantaj cunoștințele despre injecție mase plastice.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Asamblează/montează matrițe de injecție mase plastice respectând documentația de execuție.
    Urmărește execuția din punct de vedere tehnic pe tot parcursul acesteia.
    Realizează diverse operații.
    Verifică calitatea lucrărilor executate în conformitate cu normele specifice.
    Realizează lucrări de întreținere și reparații a matrițelor din segmentul Producție.