Online Content Editor

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Marketing
  • Media - Jurnalism
  • Relatii Publice
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.01.2021

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    Upper. School cauta o persoana care sa se alature echipei de dezvoltare a platformei de cursuri online, pe pozitia de Online Content Editor.

    Cerinte:
    - Studii superioare finalizate;
    - Experienta cel putin 1 an pe o pozitie similara;
    - Abilitati de utilizare a aplicatiilor de prelucrare video pentru realizarea demo-urilor si a materialelor de prezentare;
    - Experienta cu platforme de social media;
    - Cunostinte despre marketing online;
    - Capacitatea de organizare eficienta a activitatilor si abilitati de comunica;
    - Imaginatie si creativitate in realizarea materialelor video de prezentare.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Prelucreaza si publica continut video pentru platforma online de cursuri ;
    - Realizează conținut video pentru facebook, instagram, youtube, tiktok;
    - Intretine continutul site-ului de prezentare;

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Mediu de lucru dinamic, creativ si antrenant;
    - Echipa entuziasta si proiecte interesante;
    - Program flexibil, part-time (4h), "work from anywhere".