SOFTWARE DEVELOPER, Locatie: Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile SOFTWARE DEVELOPER, Locatie: Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 04.04.2021

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    - Cunostinte programare folosind tehnologii Microsoft, C#, .NET, ASP.NET, JavaScript, HTML, CSS;
    - Experienta de minim 2 ani pe un post similar;
    - Deschidere catre zona de arhitectura software;
    - De preferat: Experienta relevanta in implementarea, administrarea si dezvoltarea aplicatiilor bazate pe
    platforme Microsoft: Sharepoint, SQL Server, Office 365.

    Responsabilitati

    - Configurarea si dezvoltarea de aplicatii sau componente ale unor aplicatii de tip MCS (Managed Content Services - Enterprise Content Management, Document Management, Workflow Management) bazate pe platforme Microsoft, in conformitate cu nevoile de business ale clientilor, pe baza specificatiilor realizate de catre echipa de Consultanti si impreuna cu ceilalti colegi din echipa de Dezvoltare;
    - Efectuarea operatiunilor de dezvoltare/programare, instalare, configurare si administrare aferente solutiilor implementate, impreuna cu echipa de ingineri IT si Consultanti, sub indrumarea managerului de proiect;
    - Realizarea specificatiilor tehnice aferente componentelor implementate;
    - Participarea in faza de analiza a proiectelor (pe subiectele de natura tehnica) alaturi de echipa de Consultanti;
    - Testarea componentelor dezvoltate individual si/sau de catre ceilalti membri ai echipei de dezvoltare;
    - Dezvoltarea unor pachete de aplicatii standard bazate pe Office 365 / Microsoft Azure care sa fie certificate si disponibile din magazinul de aplicatii Microsoft (Microsoft Appsource);
    - Suport acordat clientilor existenti (preponderent pe mail, suport de tip Level 2; Level 1

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interesul dumneavoastra!

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (339)