CONCEPTOR ARHITECTURA

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.12.2020

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice
    • Competente in desen industrial (cotare ISO, etc.), conceptie
    • Cultura generala tehnica a automobilelor
    • Capacitatea de a functiona intr-o retea transversala
    • Competente software: CATIA V5, Digital Mock-up, GDG si Microsoft Office.

    Responsabilitati

    • Construirea planelor de arhitectura si sectiunilor tip
    • Aplicarea standardelor de constructie
    • Aducerea la zi a compozitiilor numerice
    • Controlul machetelor numerice cu ajutorul uneltelor standard specifice clientului
    • Verificarea coerentei fizico-numerice a elementelor necesare validarii arhitectura, montabilitate si reparabilitate si participarea la rezolvarea punctelor dure aparute in convergenta arhitectura
    • Participarea la redactarea dosarelor tehnice in vederea luarii deciziilor
    • Verificarea coerentei intre planul de forma, planul de jocuri si macheta numerica
    • Elaborarea si documentarea dosarelor de geometrie (analiza functionala de implantare, iso statismul, lanturi de cote, fise de interfata) pentru piesele din perimetrul propriu
    • Participarea la convergenta geometrica in faza de punenere la punct.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet salarial motivant
    • Asigurare medicala
    • Mediu de lucru international
    • Posibilitatea de a lucra intr-o industrie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti.