Inginer Proiectant Instalatii HVAC / Sanitare

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.12.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Inginer Proiectant Instalatii HVAC / Sanitare pentru clientul sau, lider in domeniul serviciilor de consultanta si proiectare in constructii civile.

    Cerinte:

    Studii superioare Inginerie absolvite (Ingineria Instalatiilor Mecanice - HVAC si/sau Sanitare/Constructii sau domeniul similar);
    Experienta de minim 4 ani in proiectarea sistemelor de instalatii HVAC / Sanitare in diverse tipuri de cladiri;
    Experienta in Proiectare (implicare inca de la faza de incepere pana la terminarea proiectului);
    Experienta in ceea ce priveste elaborarea specificatiilor, proiectarea si detalierea sistemelor de instalatii mecanice;
    Cunostinte privind proiectarea in AUTOCAD, preferabil 3D, dar si a altor softuri necesare in activitatea de proiectare a sistemelor de instalatii mecanice;
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    Realizeaza planurile pentru instalatiile HVAC/Sanitare ce includ: traseele tubulaturilor de ventilare si a conductelor de agent termic, pozitia unitatilor terminale, echiparea centralelor termice si de ventilare in 2 D sau 3 D in functie de necesitati;
    Stabileste calculul sarcinilor termice de incalzire, debitele de agent termic, utilizand diferite soft-uri de calcul;
    Dimensioneaza si alege echipamentele HVAC utilizand diferite soft-uri;
    Elaboreaza schemele functionale ale instalatiilor sanitare/HVAC;
    Realizeaza specificatiile tehnice ale proiectelor si stabileste functionarea echipamentelor;
    Colaboreaza cu Tehnicienii CAD referitor la termenele de livrare si cerinte;
    Se asigura ca sunt indeplinite toate cerintele legale si statutare.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Asigurare medicala;
    24 zile Concediu Odihna;
    Zile libere de fidelizare a angajatilor, incepand cu 5 ani de exp in companie;
    Training intern soft 3 D, Magicad sau Revit.