Inginer- Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Inginer- Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.03.2021

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:
    • Absolvent invatamant superior tehnic de lunga durata/scurta durata in unul dintre domeniile: mecanica, electromecanica, energetica, automatizari, transporturi, metalurgie, chimie, constructii, instalatii sau alte domenii tehnice conexe, ce permit autorizare ANRE domeniul gazelor naturale si electricitate si autorizare ISCIR;
    • Minimum 1 an in domeniul gazelor naturale sau centrale termice/ instalatii termice;
    • Unul din urmatoarele atestate, in termen de valabilitate (si/sau):
     Atestat ISCIR - RVT (si/sau) – RVT permite verificari si service pe centrale termice
     Atestat ISCIR - RSL (si/sau) – RSL permite instalarea centralei termice
     Autorizare ANRE – EGIU – EGIU permite interventii pe Instalatii Utilizare Gaze
    • Permis conducere categoria B;

    Responsabilitati

    • Promoveaza si incheie contracte (inclusiv comenzi lucrari) de prestari servicii de verificari/revizii tehnice la instalatiile de utilizare gaze naturale si a centralelor termice, clientilor;
    • Realizeaza si/sau ofera suport pentru lucrari de inginerie si proiectare pentru instalatiile de utilizare gaze naturale, in limita autorizatiilor detinute;
    • Formuleaza recomandari in legatura cu necesitatea adoptarii de catre clienti a masurilor pentru protectie si siguranta in exploatare a instalatiilor de gaze naturale si a echipamentelor montate pe acestea;
    • In limita autorizatiilor ANRE si/sau ISCIR detinute, are urmatoarele sarcini:
     Executa lucrari privind verificarile tehnice in utilizare la aparatele de incalzit alimentate cu combustibil gazos, cazane de apa calda cu putere P < 400 kW si cazane de abur de joasa presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h si Pmax abur ≤ 0,5 bari, intocmeste documentatia in urma verificarii in conformitate cu prescriptiile tehnice ISCIR, in masura competentelor obtinute;
     Executa lucrari de verificari/revizii tehnice si reparatii defecte, relevee, la instalatiile de utilizare gaze naturale;
     Intocmeste devize pentru lucrarile de reparatie, modernizare, inlocuire, la instalatiile de utilizare a gazelor naturale si aparate de consum gaze naturale, in scopul contractarii acestora de catre client;
     Controleaza in teren si verifica in functionare dupa executia operatiunilor de instalare, montaj, reparatii si revizii, efectuate de personalul de specialitate, la aparatele de incalzit alimentate cu combustibil gazos, cazane de apa calda cu putere P ≤ 400 kW si cazane de abur de joasa presiune cu debit Q ≤ 0,6 t/h si Pmax abur ≤ 0,5 bari, a arzatoarelor cu combustibili gazosi.

    Salariu fix+ beneficii precum prime de sarbatoare/evenimente in familie.
    Abonament medical la o clinica privata pentru dvs si familie.
    Masina si tableta de serviciu.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (118)