Contabil Senior - Prahova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Contabil Senior - Prahova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 29.01.2021

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Absolvent de studii superioare de specialitate (Economice);
    Minim 5 ani experiență într-o poziție similara;
    Cunoștinte avansate Microsoft Office;
    Experiență în utilizarea softurilor de contabilitate;
    Cunoștinte solide de contabilitate și legislație fiscală;
    Cunoastinte SAP - constituie avantaj;
    Experiență în domeniul accizei - constituie avantaj;

    Responsabilitati

    - Prelucrare lunară a jurnalelor de TVA;
    - Completare declarații lunare/semestriale/anuale 100, 120,205,207, 300, 390, 394;
    - Întocmire lunară situație plati nerezidenti;
    - Procesarea documentelor aferente intrărilor-ieșirilor de mijloace fixe, terenuri, investiții, alte imobilizări corporale/ necorporale (conturi clasa 2), inclusiv calculul lunar al amortizării, precum și scoaterea din folosință a obiectelor de inventar ;
    - Analiza și contabilizarea tuturor operațiunilor de leasing (reevaluare, evidența contractelor și anexelor /scadențarelor de leasing);
    - Analiza lunară a contului de cheltuieli în avans (471);
    - Evidența impozitelor și taxelor locale - declararea lor și plățile aferente;
    - Menținerea legăturii cu furnizorii de imobilizări pentru clarificarea diferențelor de solduri
    - Suport în misiunile de audit extern și intern;
    - Prelucrare informații cu privire la calculul lunar de acciza în vederea completării următoarelor situații: Anexa 42 antrepozit de producție, Anexa 4 Destinatar înregistrat, Anexa 12, Anexa 17, Anexa 19;
    - Verificări lunare cu privire la pierderile tehnologice, pierderi banderole și procese verbale de scăzământ;
    - Pregătire fișier note contabile accize;
    - Pregătire rapoarte periodice de activitate pentru superiorii ierarhici.

    S.C. Agenția de Servicii Professional S.R.L. este înregistrată ca operator de date cu caracter personal. Având în vedere prevederile Regulamentului General privind Protecția Datelor Personale vă rugăm ca, înainte de a aplica la anunțul de angajare, să consultați pentru informare site-ul nostru.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (6)