Coordonator echipa vanzari

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.11.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    · Studii superioare;
    · 2-3 ani experiena pe un rol similar;
    · Cursuri de specialitate: leadership/tehnici de negociere, tehnici de vânzare și/sau
    comunicare/evaluare și acordare de feedback, managementul echipei;
    · Disponibilitate crescută pentru deplasări în zona alocată;
    · Permis de conducere categoria B.

    Abilități/competențe esențiale:
    · Foarte bune abilități de comunicare în mediul business;
    · Managementul timpului;
    · Managementul echipei;
    · Rezolvare de probleme şi luare de decizii;
    · Negociere

    Responsabilitati

    · Coordonează și supervizează activitatea de vânzare prin intermediul echipei de agenți de vânzări din
    subordine;
    · Repartizează obiectivele și targetul pe agenți, la începutul fiecărei luni, asigurându-se de realizarea
    acestora;
    · Participă la negocierile contractelor de vânzare-cumpărare cu clienţii din zona repartizată;
    · Asigură implementarea cu succes a strategiilor de marketing în piaţă;
    · Identifică noi oportunități de colaborare și de creştere a numărului de clienţi activi pe zona
    deservită;
    · Propune modalităţi de reducerea a ponderii neîncasatelor;
    · Asigură încadrarea clienților în condiţiile contractuale stabilite din punct de vedere al politicii de
    discounturi şi al termenelor de plată;
    · Informează, instruiește și oferă suportul necesar agenților de vânzări, pe probleme specifice
    activităţii;
    · Dezvoltă echipa subordonată prin implicare directă în stabilirea obiectivelor, monitorizare, acordare
    de feedback, coaching, sesiuni de evaluare, acțiuni de motivare.

    Detalii la numarul de telefon: 0728.303.784.