Controlor Stocuri

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Clinceni
  • Actualizat la: 30.10.2020

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    - Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie asemanatoare (gestionare comenzi, analiza stocurilor si a miscarilor de stoc, intocmire rapoarte);
    - Cunostiinte privind organizarea depozitului, a normelor si regulamentelor interne;
    - Cunostiint primare de contabilitate de gestiune;
    - Operare in sistemul informatic – front si back-office;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Abilitatea de a lucra sub presiune;
    - Atentie la detalii, rigurozitate in munca cu cifrele;
    - Bune abilitati de comunicare si de relationare;
    - Studii medii/superioare.

    Responsabilitati

    - Verificarea stocurilor si propunerea unor metode de eficientizare a miscarilor de stoc;
    - Participarea la audit si respectarea procedurilor de lucru;
    - Rezolvarea task-urilor inregistrate in sistem pentru fluxurile din depozit;
    - Analizarea situatiilor ce presupun pierderi si propunerea unor metode de imbunatatire a fluxului;
    - Intocmirea rapoartelor periodice de activitate;
    - Verificarea formularelor de control stoc;
    - Implementarea planurilor de actiune specifice.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Bonuri de masa – 15 lei/zi ;
    - Transport asigurat de la statia de metrou Gorjului.