Arhitect software pentru ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central

Angajator: Kepler Management Systems SRL
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2020

    Kepler Management Systems este unul din principalii parteneri Microsoft din Romania dedicați implementării și suportului soluției ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central (Navision).

    În cei peste 12 ani de activitate, am ajutat cu succes peste 100 de companii din diverse domenii să-și modernizeze sistemele IT pentru afaceri, să-și optimizeze operațiunile și să lucreze mai bine și mai ușor folosind soluțiile software Microsoft pentru afaceri.

    Lucrăm cu clienți din 12 tări și pe lângă implementările proprii, participăm și în proiecte internaționale, oferind servicii de consultanță, dezvoltare sau management de proiect legate de implementarea, personalizarea și dezvoltarea MS Dynamics 365 Business Central

    Cerinte

    -Minim 5 ani experiență în programare și în lucrul cu baze de date, tehnologii front-end și back-end
    -Experiență privind design-ul aplicațiilor software și instrumentele și metodologiile specifice acestora
    -Experiența cu aplicații economice de tip ERP sau CRM
    -Constituie un plus experiența anterioară de programare în Dynamics 365 Business Central/ Dynamics NAV (Navision)

    Responsabilitati

    -Comunică cu echipa de consultanță și cu clientul pentru a determina cerințele funcționale pentru aplicații
    -Folosește instrumente și metodologii pentru a crea reprezentări pentru funcțiile și interfața aplicațiilor software
    -Definește toate aspectele dezvoltării, începând cu tehnologii și fluxul de lucru și până la standardele de codare
    -Comunică toate conceptele și îndrumările echipei de dezvoltare
    -Supraveghează progresul echipei de dezvoltare pentru a asigura respectarea design-ului inițial
    -Furnizează suport tehnic și instruiește colegii din echipa de dezvoltare
    -Se asigură că software-ul întrunește toate cerințele de calitate, securitate, modificabilitate și extensibilitate.
    -Creează documentația tehnică a produsului, ca referință pentru noii angajați și pentru mentenanță
    -Aprobă produsul final înainte de lansare

    -Salariu fix atractiv, corelat cu aptitudinile și experiența
    -Mediu de lucru plăcut, aflat într-o locație centrală
    -Program de lucru flexibil, posibilitatea de a lucra remote
    -Abonament la servicii medicale
    -Documentație din abundență și finanțarea certificărilor profesionale
    -Acces la ultimele informații și produse software din domeniu
    -Oportunități de dezvoltare în cadrul unei echipe profesioniste și al unor proiecte de complexitate ridicată