System Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vauban GFI active.

Vezi toate job-urile System Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Vauban GFI
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.09.2020

    Vauban joined the GFI Group at the beginning of January 2019. With more than 450 consultants in Romania, Vauban is a leading provider of IT services and innovative applications. Created in 2007, the company has experienced strong growth and has established itself as a reference partner for key accounts in the Banking, Telecom, Industry and Energy sectors.

    Cerinte

    Responsabilitati:

    - Administreaza sisteme de productie ale bancii atat la nivel de sistem de operare cat si la nivelul serverelor de aplicatii.
    - Asigura securitatea la nivel informatic pentru sistemele gestionate (drepturi useri, patch-uri de securitate, update-uri de sistem de operare etc.). Realizeaza analiza logurilor de la sistemul de operare si de la bazele de date si documentatia aferenta.
    - Implementeaza politica bancii de realizare a copiilor de siguranta a bazelor de date, configuratiilor si aplicatiilor software, precum si a logurilor generate pentru toate sistemele IT aflate in gestiune. Participa la implementarea, documentarea si testarea periodica a procedurilor de Disaster Recovery si Business Continuity. Implementeaza politica de Capacity Planning.
    - Asigura asistenta (suport) de nivel 2 software pentru utilizatorii bancii din sucursale sau Centrala.
    - Participa la implementarea,documentarea si testarea periodica a procedurilor de Disaster Recovery si Business Continuity.
    - Participa la testarea si punerea in functiune a noilor sisteme IT din aria departamentului.
    - Mentine legatura cu furnizorii externi pentru sistemele gestionate.
    - Realizeaza propuneri de optimizari si de achizitii de hardware/software pentru sistemele gestionate.
    - Propune colaborari cu firma de specialitate pentru imbunatatirea performantelor sistemelor direct.
    - Participa in proiectele si activitatile diviziei repartizate de superiorul direct.
    - Responsabil de incadrarea in Acordurile Interne de Servicii (SLA) pe sistemele gestionate.
    - Responsabil de rezolvarea punctelor de Audit din zona de infrastructura IT pentru sistemele gestionate.
    - Este responsabil pentru cunoasterea si aplicarea prevederilor ROF, Regulamentului Intern, Proceduri de Control intern si a celorlalte norme, politici si proceduri interne relevante pentru aria de activitate, mentinerea certificarilor obligatorii pentru sistemele gestionate.

    Sarcini aditionale, specifice pozitiei:

    - Sisteme aflate in gestiune:
    • Resposabil principalSCCM, SCOM, WSUS, Sisteme de virtualizare: Cluster Hyper V, VMWare, Servere de fisiere, Direct Access, DNS,
    • Responsabil secundar: SEP, Cluster Transfond, BNR, Active Directory, DNS, Storage, Forefront UAG, Infrastructura PKI

    Cerinte:
    - Studii universitare / inginerie
    - Engleza- mediu
    - Permis de conducere categoria B
    - Abilitati de rezolvare de probleme
    - Gindire analitica
    - Atentie la detalii

    Beneficii:

    - Conditii de salarizare attractive
    - Perioada nedeterminata a contractului
    - Plan de cariera (profesional, academic si financiar)
    - Asigurare medicala
    - Formari oficiale si certificari
    - Tichete de masa
    - Evaluare profesionala anuala
    - Beneficii financiare pe baza parteneriatelor
    - Mediu de lucru profesionist si prietenos
    - Infrastructura profesionista
    - Lucru intr-o echipa multiculturala