Customer Support Specialist

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Altele
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.08.2020

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Cerinte

    jobs.colorful.hr recruteaza 2 Customer Support Specialists pentru unul din partenerii sai, o companie producatoare de unelte electrice.

    • Experienta minimum 1 an pe o pozitie de relationare cu clientii;
    • Studii superioare;
    • Cunostinte de operare in programele Microsoft Office;
    • Limba engleza la nivel mediu;
    • Capacitate de analiză / sinteză/ comunicare / concentrare / lucru în echipă;
    • Atenție la detalii și acuratețe în activitate;
    • Orientarea spre client și capacitatea de adaptare / răspuns la diferite tipuri de caractere.

    Responsabilitati

    • Furnizarea informatiilor solicitate de clienti (informatii despre stoc, preturi, oferte, stadiul comenzii/livrarii, etc.);
    • Procesarea si arhivarea comenzilor clientilor;
    • Intocmirea si arhivarea avizelor si a facturilor;
    • Inregistrarea si distribuirea documentelor;
    • Gestionarea datelor de expeditii zilnice;
    • Gestionarea si rezolvarea reclamatiilor.