Ofiter operatiuni Exchange & MoneyTransfer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Ofiter operatiuni Exchange & MoneyTransfer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Pitesti
  • Actualizat la: 21.07.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Ne marim echipa din cadrul departamentului: Suport Exchange & MoneyTransfer din cadrul diviziei MoneyGold!

    Candidatul ideal:
    Experienta de minim 2 ani pe o pozitie sililara. Constituie un avantaj experienta in sistemul bancar; Legislatie si practica financiar-contabila, fiscala, societara, comerciala, de protectie a mediului, documente specific;
    Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
    Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente si responsabile;
    Foarte bune activitati de planificare si organizare.
    Limba engleza – mediu-avansat -, constituie un avantaj.
    Competente IT&C: MS Office.
    Permis auto: Categoria B.

    Responsabilitati

    Asigura support colegilor din retea pe segmentul Exchange & MoneyTransfer.
    Verificarea si corectarea operatiunilor financiar-contabile, efectuate eronat. Capacitatea de a cunoaste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul de verificare si corectare a operatiunilor financiar-contabile.
    Gestionarea platilor catre furnizor. Capacitatea de a stabili, realiza, implementa si disemina procesul de efectuare a platilor catre furnizor.
    Gestionarea transferurilor prin serviciul MoneyGram. Capacitatea de a cunoste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul transferurilor MoneyGram.
    Asigurarea procesului de monitorizare a fluxurilor de numerar si cashflow. Capacitatea de a cunoaste, stabili, realiza, implementa si disemina procesul de monitorizare a fluxului de numerar si cashflow.
    Gestionarea operatiunilor si tranzactiilor bancare.
    Asigurarea procesuluide stabilire a cursurilor de schimb valutar/ curs de piata. Capacitatea de stabilire a cotatiilor valutare, negociere curs valutar.
    Gestionarea platformelor Exchange si MoneyGram. Capacitatea de monitorizare, analiza rulaj, analiza curs valutar, necesar lichiditate in retea.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv; Laptop, telefon;
    Asigurare medicala in reteaua Medicover;
    Asigurare de viata prin NN asigurari;
    Bonusuri in functie de realizari si evolutie;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Pitesti,