REFERENT DE SPECIALITATE FINANCIAR-CONTABILITATE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile REFERENT DE SPECIALITATE FINANCIAR-CONTABILITATE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Agricultura
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.09.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    · Absolvent studii superioare;
    · Limba germana scris/vorbit (cerinta obligatorie);
    · Limba engleza (constituie un avantaj);
    · Cunostinte operare PC la nivel avansat;
    · Abilitati de comunicare si organizare;
    · Gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza;
    · Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
    · Atitudine pro-activa, dorinta de a invata;
    · Permis conducere categoria B.

    Responsabilitati

    · Inregistreaza casa si banca, completeaza registrul de casa zilnic;
    · Inregistreaza zilnic facturile de la furnizori;
    · Inregistreaza facturile catre clienti (in situatia in care nu se face automat);
    · Supravegheaza inventarul, primit de la departamentul de vanzari piese si departamentul de vanzari utilaje;
    · Indosarierea si arhivarea documenteleor contabile si urmarirea termenelor de depuneri declaratii pentru e
    · Inregistreaza in contabilitate urmatoarele operatiuni :
    -Miscari prin conturile bancare ale unitatii;
    -Deconturi de cheltuieli;
    -Compensari cu clientii-furnizorii;
    -Preia zilnic in contabilitate evidenta contabila de la gestiuni transmisa prin discheta sau transfer prin retea;
    -Verifica inregistrarea corecta a operatiunilor contabile in balanta de verificare analitica;
    -Verificarea bonitatii clientilor in vederea acordarii finantatii propria;
    -Intocmire si monitorizare instiintari de plata debitori și recuperarea creantelor de la acestia daca este cazul;
    -Contacteaza telefonic debitorii restanti in vederea recuperarii creantelor, ii viziteaza impreuna cu sefii de departament sau ii preda avocatului;
    -Supraveghează aprobările de plată ale sefilor de departament la furnizori si efectuează plățile;

    Așteptam cu interes CV-ul tău. Pentru mai multe detalii poti să mă contactezi la nr. de tel. 0728.303.784.