Specialist Banci

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Omnia Recruitment active.

Vezi toate job-urile Specialist Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Omnia Recruitment
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.07.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Studii superioare economice
    • Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel),SAP si platformele bancilor partenere
    • Cunostinte de contabilitate
    • Persoana organizata, analitica, meticuloasa
    • Persoana atenta la detalii, obisnuita in lucrul cu cifrele
    • Cunoscator limba engleza

    Responsabilitati

    • Verificarea si transmiterea zilnica a fisierelor de plati din SAP catre departamentul trezorerie
    • Introducerea zilnica a extrasele de cont de la banci in programul de contabilitate SAP
    • Reconcilierea sumelor in curs de decontare si investigarea diferentelor intre vanzarile din magazine si sumele finantate de banca
    • Mentine legatura cu celelalte departamente
    • Mentine legatura cu magazinele
    • Verificarea soldurilor pentru conturilor specifice
    • Oferirea de raspunsuri pentru cerintele auditului intern si extern
    • Transmiterea catre management toate raportarile si analizele solicitate
    • Proactivitate pentru solutii de imbunatatire, simplificare si automatizare a activitatii

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Remote

    Vezi job-uri similare (59)